Podjąłeś właśnie decyzję o zakupie mieszkania? Zapewne zastanawiasz się nad szukaniem wymarzonego lokum w pojedynkę, a może interesuje Cię skorzystanie z pomocy profesjonalisty? Nie da się ukryć, że szukanie mieszkania na własną rękę może przynieść nie lada frustracje, co na koniec doprowadzi Cię do szewskiej pasji. Jeśli zaś zdecydujesz się na pomoc agenta nieruchomości, to sprawa będzie prostsza już od samego startu. Agent zawsze ma w zanadrzu ofertę mieszkań, które są w stanie spełnić Twoje oczekiwania. Najlepszym elementem pomocy pośrednika są prowadzone przez niego okazania mieszkań, podczas których opowie Ci wszystko o Twoim potencjalnym lokum, co może w znacznym stopniu ułatwić Twoją decyzję. W trakcie takiego spotkania poznasz wszystkie wady, zalety oraz inne niezbędne do podjęcia decyzji aspekty.

Jakie są zalety usług agenta nieruchomości?

Ogromna ilość opcji

Sytuacja na rynku nieruchomości nie może zostać uznana za stałą. Rynek jest dynamiczny, co przekłada się na stopień trudności znalezienia odpowiedniego dla nas mieszkania. Niekiedy mieszkań jest na pęczki, ale zdarzają się momenty gdzie możemy ich szukać ze świecą. Agenci nieruchomości mają nie tylko swoją bazę, ale również umiejętności wyszukiwania korzystnych dla Ciebie ofert.

Zaoszczędzone pieniądze

Zapewne pomyślałeś sobie, od kiedy usługi pośrednika są oszczędnością? Na sprawę należy spojrzeć nieco szerzej. Prowizja zawsze będzie prowizją, ale nie będzie nic gorszego niż przepłacenie za nowe mieszkanie. Okazuje się, że agent może wytargować dla Ciebie dużo lepszą ofertę, niż jest ona w rzeczywistości. Przy takiej ilości zaoszczędzonych pieniędzy, prowizja to będzie pikuś.

Garstka formalności

Papierologia przy kupnie mieszkania przyprawia Cię o dreszcze? Weź kawę, rozsiądź się w fotelu i patrz jak pośrednik załatwia to za Ciebie! Agent przeprowadzi Cię przez cały proces kupna mieszkania, od okazania, po spisanie umowy.

Gwarancja bezpiecznej transakcji

Przy pomocy pośrednika nie ma mowy o oszustwie. Ma on na uwadze sprawy takie jak księga wieczysta, zadłużenia, czy też roszczenia. Dzięki temu możesz sprawnie uniknąć przykrych niespodzianek, których konsekwencje mogą ciągnąć się przez długi czas.

Po czym poznać dobrego agenta nieruchomości?

Przedstawiamy Ci cechy, które przy wyborze pośrednika, bez wątpienia nie powinny pozostać obojętne.

  • Fachowa wiedza w zakresie obrotu nieruchomościami, to bardzo istotny element przy wyborze agenta. Warto dowiedzieć się, czy wybrana przez nas osoba posiada dokumenty takie jak kurs agenta nieruchomości, kurs pośrednika nieruchomości lub inne kursy związane ze sprzedażą nieruchomości.
  • Jeśli chcemy znaleźć naprawdę dobrego agenta, powinien on specjalizować się w rynku lokalnym. Przekłada się na to znajomość okolicy, problemów społeczności, kwestii bezpieczeństwa itp.
  • Kolejna cecha to umiejętności interpersonalne i kultura osobista na najwyższym poziomie. Pośrednik to połączenie marketera, mediatora, czy też PRowca i w każdej z tym ról musi być znakomity. Istotna jest tu także umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz doskonała organizacja czasu.
  • Wiedza z zakresu marketingu będzie tu równie niezbędna. Nie da się ukryć, że oferta napisana ‘’od serca’’ będzie dużo bardziej zachęcająca dla potencjalnych kupców. Bogaty opis, napisany w angażujący sposób powinien być podzielony na akapity, zawierać wypunktowania najważniejszych zalet oraz zostać napisany w najwyższej poprawności językowej.