Wsparcie finansowe dla firm nie ogranicza się do pożyczek i kredytów. Jedną z najcenniejszych usług może być częściowe oddelegowanie czynności związanych z przyjmowaniem należności za wystawione faktury. Dzięki temu przedsiębiorca może się skupić na tym, co najważniejsze – myśleniu o dalszym rozwoju firmy. Zobacz, na czym polega kompleksowa usługa faktoringu bez regresu!

Faktoring bez regresu – skuteczna pomoc dla firm

Prowadzenie działalność gospodarczej powinno przede wszystkim skupiać się na jej rozwoju. Wprowadzanie nowych rozwiązań, opracowywanie koncepcji strategicznych, marketingowych to bez wątpienia zadania, które mają największy wpływ na przyszłość przedsiębiorstwa. Czy jednak faktycznie tak jest? Niezupełnie. Zmorą polskich przedsiębiorców są trudności z uzyskaniem płatności wystawionych faktur. Na szczęście istnieje rozwiązanie, które może całkowicie wyeliminować ten problem: faktoring dla firm bez regresu.

Faktoring bez regresu, zwany także faktoringiem pełnym, to finansowanie należności z odroczonym terminem przez firmę zewnętrzną (faktora). Po wystawieniu faktury kontrahent zobowiązany jest do uiszczenia należności bezpośrednio do faktora. Ten ostatni następnie przekazuje pieniądze faktorantowi – przedsiębiorcy, która korzysta z jego usług. Usługa dostępna jest praktycznie dla każdego przedsiębiorcy, który spełnia podstawowe warunki związane z prowadzeniem działalności.

Główną zaletą pełnego faktoringu jest ochrona finansów i płynności finansowej firmy. Rozwiązanie to często jest łączone z innymi opcjonalnymi usługami takimi, jak np. finansowanie faktur zakupowych. Pełną ofertę usług można znaleźć na stronie Wielkopolskiego Funduszu Faktoringowego – WFF – http://wff.com.pl.

Co zyskuje się dzięki usłudze pełnego faktoringu?

Pomoc w poprawieniu płynności finansowej i brak zmartwień o to, czy kontrahent opłaci należności, to najważniejsze zalety, z jakimi wiąże się zostanie faktorantem. Wszelkie działania są wyjątkowo proste. Zakres usług czasem może być stały, pakietowy, a w niektórych przypadkach faktoring dopasowywany jest do indywidualnych potrzeb firmy. Co ważne we współczesnej rzeczywistości – dzisiaj wszystkie czynności operacyjne wykonywane są zdalnie.

Pełny faktoring online umożliwia również rozliczanie spłat od odbiorców i ewidencję należności, dzięki czemu przedsiębiorca nie musi codziennie zagłębiać się w rozrachunki. Faktor odpowiada za monitorowanie terminów płatności i egzekucję należności. Przedsiębiorca zyskuje więc pełnię bezpieczeństwa, gdyż w przeciwieństwie do innych wariantów faktoring bez regresu wiąże się z zabezpieczeniem przed niewypłacalnością odbiorcy.

Kolejnym atutem, który przekonuje coraz więcej firm jednoosobowych i przedsiębiorstw MŚP do skorzystania z faktoringu zewnętrznego, jest kwestia wydłużonych terminów płatności. Istnieje wiele branż, w których zastosowanie takiego rozwiązania jest nie tylko polecane, ale konieczne. Jednak w ramach faktoringu należność przekazywana jest faktorowi natychmiast, co daje duże pole do rozwoju i dalszych inwestycji. Jak można dostrzec, skorzystanie z usług faktoringowych na wielu obszarach może być niezwykle opłacalne.