Twój kolega, krewny, czy partner ma niedługo urodziny, imieniny lub świętujecie wspólnie jakieś ważne wydarzenie np. rocznicę? Od zawsze w tym miejscu pojawia się pewien problem – co kupić, by druga osoba była zadowolona? Jeżeli wśród naszych bliskich jest miłośnik zegarków, to sprawa jest prostsza, ponieważ nowy czasomierz zawsze będzie „na wagę złota”. Mamy 3 propozycje na idealny prezent – zegarki Pulsar, Armani oraz Zeppelin. Na który z nich się zdecydować?

Jaki zegarek męski jest najlepszy na prezent?

Najprostszą odpowiedzią byłoby, że każdy, ale tak nie jest. Aby prezent był najbardziej trafiony, trzeba znać gust osoby, która ma go otrzymać. Smartwatch będzie doskonały zarówno dla osoby aktywnej, która kocha ruch, a zarazem chce monitorować swoje zdrowie. Są to zegarki, które wytyczają rozwój technologii, ale też wspierają osoby kochające elektronikę. Dla nich zwykły, klasyczny wygląd zegarka to za mało – smartwatche pozwalają na słuchanie muzyki, odbieranie połączeń, co jeszcze wiele lat temu byłoby odbierane jako zupełna abstrakcja. Dziś staje się to rzeczywistością i właśnie taki czasomierz idealnie się sprawdza przeważnie dla osób młodych.

Style zegarków coraz bardziej się od siebie różnią, natomiast wynika to z potrzeb klientów. Są osoby, które są przywiązane do marek ubrań jak Armani, Timberland i właśnie dla nich idealną opcją będą zegarki fashion, będące dopełnieniem ich outfitu. Nie można też zapomnieć o tym, że jest grupa mężczyzn przywiązanych do eleganckich zegarków. To właśnie w tej prostocie leży cała siła i klasyczny wygląd bransolety oraz koperty doskonale komponuje się z takim ubiorem jak marynarki, koszule czy garnitury. Styl minimalistyczny wcale nie musi być czymś gorszym, a panowie nadal cenią sobie takie czasomierze. Trzeba wspomnieć też o zegarkach w stylu casual, które łączą ze sobą natury luźnego stylu miejskiego z elegancją.

Pulsar – japońskie zegarki motoryzacyjne

Z czym kojarzą nam się azjatyckie zegarki? Zapewne spora część ankietowanych odpowiedziałaby, że z precyzją co do sekundy. Rok 1972 przyniósł znaczący sukces marce poprzez wypuszczenie na rynek pierwszego zegarka elektronicznego, jak również podświetlenia LED. Od wielu lat marka należy do koncernu Seiko, ale co tak naprawdę ją wyróżnia? O ile japońskie zegarki zawsze jednoznacznie utożsamiano z postępem, to często im zarzucano zbyt daleko idący radykalizm w zakresie wyglądu. Pulsar stał się marką, która umiejętnie łączyła ze sobą wszelkie nowinki, ale i też nawiązywała do amerykańskiego designu przyciągającego wielu mężczyzn. Japońska marka zawsze stawiała na umieszczanie takich funkcji w zegarku jak: kalkulator, kalendarz, natomiast od tego czasu minęło wiele lat. Nowoczesne zegarki Pulsar są wyposażone w technologię zasilania baterii za pomocą słońca. To ciągle niebanalne zegarki, które zostaną docenione przez każdego fana zarówno zegarków sportowych, jak i tych klasycznych.

Armani, czyli włoski styl w najlepszym wydaniu

Włochy to jeden z krajów, które utożsamiamy z modą. Bycie Włochem to synonim elegancji połączonej z pewnością siebie i temperamentem. Decydując się na świąteczny zakup zegarków możemy sprawić, że mężczyzna, który go dostanie poczuje się jeszcze pewniej. Zegarki Armani to połączenie klasy, nowoczesności oraz prostoty. Wszystkie te cechy są widoczne w każdym z modeli. Czasomierz włoskiej marki będzie doskonale komponować się z ubraniami, które również są rozpoznawalne na całym świecie. To, że marka Armani jest znana z mody, nie oznacza tylko i wyłącznie, że sam wygląd przyciąga wielu klientów. Mężczyźni poza tym, że docenią mineralne oraz szafirowe szkła, jak również bransoletę ze stali szlachetnej czy skóry, to jakość wykorzystywanych mechanizmów stoi na bardzo wysokim poziomie.

Niemiecki kunszt manufaktury Zeppelin

Nazwa nieustannie kojarzy i będzie się nadal kojarzyć z Ferdinandem Grafem von Zeppelinem. To właśnie od jego nazwiska wzięła się linia znanych na całym świecie sterowców. Zeppelin był prawdziwym pionierem w dziedzinie aeronautyki, a model LZ 127 stał się kultowym sterowcem. Nic więc dziwnego, że zegarek Zeppelin cały czas stara się wyznaczać trendy na rynku. Będzie to idealny prezent dla osoby, która ceni sobie solidność. Zegarki Zeppelin ma charakterystyczny znak – każdy z nich jest numerowany, co sprawia, że każdy właściciel czuje się jak jeden z członków subkultury fanów czasomierzy, których jest ogromna liczba na całym świecie. To nie tylko produkt przeznaczony dla fanów lotnictwa, ale również dla mężczyzn kochających przekraczać kolejne granice. Jako, że Zeppelin był maszyną nie tylko mityczną pod kątem technologii, ale i również estetyki, to wyraźnie jest widoczne w zegarkach. To charakterystyczne wzory, które są połączone z nieśmiertelną klasyką sprawią, że będzie to trafiony prezent.

Zegarki na prezent – dlaczego warto?

Każdy z nas powinien mieć poczucie czasu. Co prawda coraz częściej sprawdzamy czas na telefonie, natomiast zegarek zawsze będzie działać, gdy nasz smartfon nas zawiedzie. Zegarki zawsze są synonimem dawnych czasów, które często zawierają w sobie historie łączące pokolenia. Zegarki, o których wspomnieliśmy w naszym artykule to idealne propozycje na prezent dla mężczyzny. Ogromne doświadczenia, niezawodna precyzja – to cechy łączące każdą z nich, jednak „diabeł tkwi w szczegółach”. Mamy nadzieję, że wybierzecie idealny produkt dla ukochanego mężczyzny i będzie on nim zachwycony.