Komfort, jaki odczuwamy po wyjściu spod prysznica na ciepłą podłogę, jest nie do przecenienia – zwłaszcza w ponury zimny poranek. Między innymi dlatego coraz większą popularnością cieszy się ogrzewanie podłogowe, które montujemy dziś już nie tylko w łazienkach, ale także w innych pomieszczeniach, a nawet całych mieszkaniach. Najprostszą metodą na uzyskanie takiego efektu jest inwestycja w matę grzewczą. Dowiedz się, czy jest to dobre rozwiązanie dla Ciebie.

Czym właściwie są maty grzewcze?

Mata grzewcza to nowoczesny system do ogrzewania podłogowego. Maty są zbudowane z siatek z tworzywa sztucznego, w które wplecione są przewody grzejne. Mogą być bez przeszkód montowane pod płytkami ceramicznymi, gresowymi i kamiennymi. Najczęściej są one wykorzystywane jako systemy wspomagające ogrzewanie, ale mogą być również głównym źródłem ciepła.

Szukasz odpowiedniej maty dla siebie? Maty grzewcze Heat Decor charakteryzuje izolacja wykonana z teflonu, dzięki czemu są odporne na przegrzewanie się instalacji. Ich przewód grzewczy jest spłaszczony i wyjątkowo cienki, co przyczynia się do zmniejszenia kosztów instalacji – dzięki mniejszemu zapotrzebowaniu na klej czy masę poziomującą. 

Zalety mat grzewczych 

Maty grzewcze nie bez powodu ogrzewają mieszkania coraz większej liczby Polaków. Poznaj ich największe zalety:

  • Są cienkie. Sprawia to, że ich ułożenie nie podnosi poziomu posadzki. 
  • Szybki i prosty montaż, który nie sprawi problemów nawet amatorom.
  • Precyzyjna regulacja temperatury podłogi i w pomieszczeniu. Za pomocą wygodnego termostatu z łatwością ustawisz wartość, która Cię interesuje.

 

 • Brak grzejników na ścianach. Odstające kaloryfery mogą być problemem – zwłaszcza w małych pomieszczeniach. Dzięki macie grzewczej możesz o nich zapomnieć, poprawiając tym samym estetykę swojego wnętrza. 
 • Możliwość zrezygnowania z dywanów czy wykładzin. Dzięki ciepłej podłodze nie będą one potrzebne. 
 • Zeroemisyjność. Podłogowe ogrzewanie elektryczne jest ekologiczne – maty nie emitują dwutlenku węgla.

Jak zamontować matę grzewczą?

Montaż maty grzewczej jest bardzo prosty i można go przeprowadzić zarówno na etapie budowy domu, jak i remontu swoich czterech kątów. W uproszczeniu przebiega on następująco:

 1. Przygotowanie miejsca (otworu) na rurkę instalacyjną i termostat. 
 2. Przygotowanie podłoża – matę należy położyć na czystą i zagruntowaną powierzchnię.
 3. Rozłożenie maty i przymocowanie jej do podłogi – jest ona pokryta klejem, dzięki czemu będzie dobrze się trzymać.
 4. Pokrycie maty zaprawą (może to być klej lub wylewka poziomująca).
 5. Ułożenie kafelków na podłodze (po wyschnięciu zaprawy).
 6. Podłączenie maty grzewczej do instalacji elektrycznej. 

Odwiedź stronę Heat Decor i wybierz najlepszą matę dla siebie!