Karty płatnicze niewątpliwie mogą ułatwiać nam funkcjonowanie, ponieważ dzięki nim dokonywanie płatności jest znacznie łatwiejsze. Dotyczy to oczywiście sklepów stacjonarnych, ale trzeba też mieć świadomość, że kartami można płacić także w sklepach internetowych. Warto zapoznać sie z tym jak wygląda płatność kartą w sieci.

Jak płacić kartą w sieci – karty do internetowych płatności

To czy określony sklep, będzie przyjmował płatności kartą będzie można dowiedzieć się na etapie finalizowania transakcji, albo też sprawdzić będzie można to w regulaminie przygotowanym przez dany sklep. Karta do płatności internetowych może być wykorzystywana w tych sklepach, gdzie taka możliwość się pojawia. Niektóre sklepy na swojej stronie informują, że takie płatności są u nich możliwe. Jeśli chodzi o to jaka może być wykorzystywana Karta do płatności internetowych to moze być to zarówno karta debetowa jak i kredytowa. W przypadku karty kredytowej płatność w takiej formie sprawia, że dodatkowo uzyskuje się kilkadziesiąt dni na spłatę zobowiązania po zakupie jakiegoś towaru.

Jak płaci się kartą w sklepie internetowym?

Chcąc płacić kartą w sklepie internetowym na etapie finalizowania zakupu trzeba będzie taką opcję odnaleźć. Najczęściej nie ma znaczenia jaki rodzaj karty będzie do płatności wykorzystywany, przebieg transakcji będzie podobny. W trakcie płatności kartą będziemy poproszeni o określone dane, które będzie trzeba podać z karty. Te informacje jakie trzeba prowadzić czy wykorzystywana jest Karta do płatności internetowych to dane karty a więc jej numer, Kod CVC2 albo CVV2, imię i nazwisko właściciela karty oraz jej data ważności.

Podstawowe dane do płatności internetowych

Chcąc więc wykorzystywać kartę do płatności internetowych (https://cardina.pl/blog/jak-placic-karta-kredytowa-przez-internet-poradnik) nie trzeba się jakoś szczególnie do tego przygotować. Trzeba mieć swoją kartę do dyspozycji i tam znajdą się wszystkie te informacje, które będą potrzebne do dokonania takiej transakcji. Po wpisaniu wszystkich danych będzie można dokonać płatności, nie trzeba dodatkowych autoryzacji, chyba że takowa jest włączona w aplikacji mobilnej banku, z którego będzie się korzystało. Płatność kartą w sieci jest całkowicie bezpieczna, ponieważ taka transakcja przebiega z odpowiednimi zabezpieczeniami, a dane z kart nie są gromadzone, ponieważ nie gromadzi się informacji z kodu CVC2 i tym samym nawet dane z kart nie posłużą nikomu w przypadku kradzieży danych. Dlatego nie ma obaw o dokonywanie takich płatności w sieci, są one w pełni bezpieczne dla tych, którzy ich dokonują.