W obecnych czasach wiele osób pracuje w systemie home office. Z tego względu coraz większą popularność zyskują zakupy przez internet. Jest to świetny i wygodny sposób na zaoszczędzenie czasu oraz pieniędzy. Zamawianie ze sklepów internetowych wiąże się również z koniecznością zwrotu, jeżeli dana rzecz nie spełnia naszych oczekiwań. Sprawdź, czy nadawanie przesyłek bez wychodzenia z domu jest możliwe, a jeśli tak, jaki jest najlepszy i najtańszy na to sposób.

Jakie są zalety nadawania z domu?

Nadawanie przesyłek z miejsca zamieszkania ma swoje plusy. Możemy wyróżnić kilka istotnych zalet, które przemawiają za tą formą. Jakich? Przede wszystkim ogromna oszczędność czasu. W tym przypadku nie ma potrzeby dojazdu samochodem lub komunikacją publiczną do specjalnego punktu z odbieraniem i nadawaniem paczek. Konieczne dokumenty wystarczy wypełnić przez internet, a następnie wydrukować, co znacznie upraszcza cały proces. Oprócz tego jest to oszczędność pieniędzy, ponieważ zazwyczaj taka forma wysyłki jest tańsza – zakładając wybór brokera kurierskiego a nie kuriera. 

Brak konieczności dojazdu do specjalnego punktu również generuje oszczędności. Na koniec warto wspomnieć o ogromnej wygodzie, jaką niesie za sobą ten sposób wysyłki. Wszystko jest dostępne na stronie internetowej, poprzez komputer czy nawet smartfon. Wystarczy kilka kliknięć, odpowiednio wypełniony formularz, opłacenie przesyłki i tak naprawdę wszystko jest gotowe do wysyłki. Kurier przyjeżdża pod drzwi domu już następnego dnia, chyba że wybierze się inny dzień odbioru.

Czym różni się kurier od brokera kurierskiego?

Wiele osób codziennie nadaje i odbiera paczki, jednak nie każdy wie, czym różni się broker kurierski od kuriera. Broker to ktoś w rodzaju pośrednika między kurierem a klientem indywidualnym oraz biznesowym, nadającym paczkę. Broker kurierski współpracuje z różnymi firmami kurierskimi. Jedną z największych zalet, jaką posiada ten pośrednik, jest wyjątkowo atrakcyjna cena. Broker ma wynegocjowane z kurierami atrakcyjne stawki, bo dostarcza im regularnie duże ilości paczek, dlatego finalny koszt nadania na stronie pośrednika może być nawet 70% niższy niż na stronie konkretnego kuriera.

Jak nadać paczkę na stronie brokera kurierskiego?

Proces nadania paczki przez internet jest niezwykle prosty. W pierwszej kolejności należy wybrać brokera kurierskiego – polecamy zapoznać się bliżej z AlleKurierem. Następnym krokiem jest podanie parametrów przesyłki, takich jak waga i wymiary paczki. Klikamy “wyceń przesyłkę”, a system wskaże najbardziej atrakcyjne oferty firm kurierskich.

Następnie uzupełniamy odpowiednio formularz wysyłki. Ważne, aby zaznaczyć opcję “chcę, by kurier przyjechał po przesyłkę”. Na koniec klikamy „wyślij zlecenie” i opłacamy swoją paczkę (najlepiej szybką płatnością elektroniczną, ponieważ to również skróci czas odebrania i dostarczenia przesyłki). 

Po otrzymaniu listu przewozowego wystarczy go wydrukować i umieścić na paczce (nie ma konieczności dodatkowego opisywania przesyłki w postaci danych nadawcy i odbiorcy). Gotowe! Teraz już tylko wystarczy oczekiwać na przyjazd kuriera po paczkę!

Kim jest AlleKurier?

AlleKurier to broker kurierski z wieloletnim doświadczeniem, który posiada w swojej ofercie atrakcyjne cenowo usługi od wielu wiodących kurierów. Firma posiada świetną renomę, dzięki świadczeniu usług na najwyższym poziomie. AlleKurier pośredniczy w usługach kurierskich krajowych oraz zagranicznych. 

Dzięki AlleKurier wysyłka stanie się wygodna, tania i szybka. Intuicyjny serwis online udostępnia wiele udogodnień, takich jak narzędzie do śledzenia przesyłek czy możliwość kontroli kosztów, dzięki zestawieniu w jednym miejscu wszystkich przewoźników obsługujących dany kierunek nadania paczki. Nadawanie przesyłek bez wychodzenia z domu nigdy nie było takie proste!