Wypełnienie zeznania podatkowego sprawia problem wielu podatnikom. Szczególnie, jeżeli chcą rozliczyć się ze współmałżonkiem, skorzystać z ulg, czy mają kilka różnych źródeł dochodu. Na szczęście istnieje na to prosty sposób. Dowiedz się, jak łatwo rozliczyć PIT i złożyć zeznanie podatkowe do Urzędu Skarbowego.

1. Rozliczenie PIT za rok 2021 – co warto wiedzieć?

2. Rozlicz PIT bez problemów – darmowy program pit

3. Program do PIT – jak działa?

Rozliczenie PIT – co warto wiedzieć?

Rozliczenia PIT nie muszą stanowić problemu. Warto złożyć zeznania pit bez problemu, warto skorzystać ze specjalnego oprogramowania. Do takiego należy np. program PIT Pro. Wypełnij PIT w kilka minut i wyślij go bezpośrednio do Urzędu Skarbowego. Program umożliwia rozliczenie różnego typu formularzy, w tym PIT 28 (https://www.podatnik.info/program-do-pit/pit-28) czy popularnego formularza 37 – https://www.podatnik.info/program-do-pit/pit-37.

Rozlicz PIT bez problemów – darmowy program pit

Aby skorzystać z programu PIT, nie są potrzebne szczególne umiejętności. Wystarczy pobrać program, a następnie na bazie formularzy programu, rozliczyć swoje przychody za właściwy rok podatkowy. Oprogramowanie do wypełniania PIT krok po kroku przeprowadza po procesie składania zeznania podatkowego. Wszystko to dzięki intuicyjnemu interfejsowi, w także wskazówka, dzięki którym rozliczanie PIT zajmie zaledwie kilka minut.

Rozliczenie e-PIT umożliwia złożenie wielu rozliczeń podatkowych bez wychodzenia z domu.

Program do PIT – jak działa?

Możliwości rozliczania PIT w wersji online oczekiwało wielu podatników. W odpowiedzi na, kilka lat temu Ministerstwo Finansów przygotowało program e-PITY. Platforma umożliwia rozliczenie pit online, bez wizyty w Urzędzie Skarbowym. Co więcej, możliwe jest skorzystanie z deklaracji PIT, przygotowanej przez fiskusa. W efekcie, aby wypełnić PIT poprawnie, nie trzeba poświęcać na to wiele czasu. Warto wiedzieć jednak, że z programu nie mogą skorzystać wszyscy podatnicy. Za pomocą usługi nie mogą jak na razie wypełnić zeznania podatkowego osoby prowadzące działalności gospodarczej. Taka funkcjonalność ma zostać wprowadzona w kolejnych latach.

Obecnie z e-PITY mogą skorzystać osoby rozliczające się na formularzach PIT 37 i 38 (szczegóły na temat rozliczania formularza 38, który muszą złożyć przede wszystkim osoby zajmujące się sprzedażą i kupnem akcji wartościowych, znaleźć można na stronie https://www.podatnik.info/program-do-pit/pit-38)

Więcej na temat systemu e-PIT przeczytasz tu: https://www.podatnik.info/twoj-e-pit.