Święta Bożego Narodzenia tuż tuż, co oczywiście wiąże się z kupowaniem i wręczaniem prezentów. Jeśli masz rodzinę za granicą lub kogoś innego, komu chcesz wysłać paczkę z prezentem, na pewno zastanawiasz się jak tego dokonać. Podpowiemy jak szybko, wygodnie i bezpiecznie wysyłać paczki za granicę, by mieć pewność, że dotrze do celu na czas.

Poczta czy firma kurierska?

Są dwie możliwości na przesłanie paczki za granicę. Pierwsza to skorzystanie z usług poczty polskiej. Jest to o tyle wygodne, że placówki pocztowe są w zasięgu każdego z nas i wysłanie takiej paczki nie wymaga korzystania z Internetu, ani posiadania drukarki, na której przygotujemy specjalną etykietę. Ze spakowaną paczką należy udać się do wybranej placówki pocztowej i w okienku nadać przesyłkę. Pracownik zadba o wszystkie formalności, takie jak wypełnienie etykiety adresowej, niezbędnych druczków oraz potwierdzi cenę przesyłki.

Druga opcja na wysłanie paczki za granicę to skorzystanie z usług firm kurierskich. Pomimo tego, że ceny usług firm kurierskich są wyższe niż ceny przesyłek pocztowych, to jednak mają jedną, ważną zaletę. Jaką? dostarczenia przesyłki. Zależnie od wybranego kraju na świecie, mogą to być nawet 2dni robocze liczone od dnia następującego po nadaniu. W przypadku przesyłek pocztowych, może to wynosić około tygodnia. Podsumowując, jeśli nie zależy ci na czasie i chcesz uzyskać jak najniższą cenę przesyłki, należy zdecydować się na usługi pocztowe. W przeciwnym wypadku powinniśmy wybrać przesyłki kurierskie.

Jak nadać paczkę zagraniczną kurierem?

Jeśli zdecydowałeś się na paczkę kurierską wysyłaną za granicę, możesz ją nadać na kilka sposobów. Pomogą ci w tym specjalne strony serwisów kurierskich. Obejmują one oferty wszystkich firm kurierskich działających na rynku. Wystarczy podać tam kilka podstawowych informacji na temat swojej paczki, takie jak wymiar, waga i adres dostawy, aby poznać cenę. Jeśli będzie nam ona odpowiadała, należność można uregulować bezpośrednio z konta bankowego.

Co dalej? Po chwili zostanie wygenerowana etykieta, którą należy wydrukować i przykleić na opakowaniu paczki. Zawiera ona specjalny kod kreskowy, który będzie identyfikować paczkę na każdym etapie jej podróży – w magazynach i sortowniach. Kto odbierze od ciebie paczkę? Może po nią przyjechać kurier na adres domowy, pracy lub inny, który mu wskażesz. Można również zawieźć paczkę do jednego z wielu punktów pick-up, które są oddziałami firm kurierskich. To stamtąd kurier odbierze paczkę. Dla klientów jest to rozwiązanie wygodne z tego powodu, że mogą zawieźć swoją paczkę o dowolnej godzinie, bez konieczności oczekiwania na przyjazd kuriera.

Jak spakować paczkę zagraniczną?

Kupując prezenty świąteczne, wydajemy na to naprawdę duże pieniądze. Wielu osobom w takich zakupach pomaga pożyczka na raty, dzięki której mogą sprawić radość swoim bliskim. Aby cenne prezenty nie uległy uszkodzeniu na etapie transportu, należy zadbać o prawidłowe spakowanie paczki. Karton winien być solidny, z grubymi ściankami, a prezent bezpiecznie jest owinąć w folię pęcherzykową, a puste przestrzenie wypełnić materiałem absorbującym wstrząsy – np. styropianem. Na zewnątrz paczkę powinno się owinąć folią chroniącą przed wilgocią – stretchem. Tak przygotowana paczka jest gotowa, by bezpiecznie odbyć długą drogę dzielącą ją od miejsca doręczenia zagranicą. Nie trać zatem czasu tylko już dziś szukaj prezentów i zadbaj o bezpieczne spakowanie przesyłki.