Praca z domu stała się szczególnie popularna w czasie pandemii. Wiele osób zdecydowało się na zmianę dotychczasowego sposobu zarabiania. Najpopularniejsze zawody, które mogą bez problemu wykonywać swoje obowiązki w domowym zaciszu, to m.in. informatyk, programista, grafik czy copywriter. Jak można zdobyć pracę zdalną i zarabiać, nie wychodząc z domu?

Czy warto decydować się na pracę zdalną?

To pytanie warto sobie zadać już na samym początku. Przez wiele osób praca zdalna, jest uważana za najlepszą opcję, ponieważ można łatwiej pogodzić obowiązki domowe z pracą. Jednak w tym przypadku nie jest to tak oczywiste. W wyobrażeniach widzi się miękkie łóżko, pełną lodówkę i fakt, że nie trzeba wstawać wcześniej, żeby przygotować się do wykonywania obowiązków w pracy. Rzeczywistość jest jednak nieco inna.

Wady i zalety pracy zdalnej

Przede wszystkim praca zdalna wiąże się z innymi wyzwaniami. To, co wydaje się atutem, jeżeli nie podejdzie się do pewnych zagadnień z odpowiednim nastawieniem, będzie wadą. Dobrym przykładem jest praca na ulubionym łóżku lub fotelu. Luźna pozycja i zapewne ubranie dresowe będą owszem wygodne, ale jeżeli chodzi o względy psychologiczne – nie będą dobrze działać. Nasz mózg kojarzy pewne miejsca, schematy czy nawet sposób ubierania się z konkretnym zachowaniem. I w tym przypadku całkiem możliwe jest to, że nie będzie tak skłonny skupić się, jak w przypadku nieprzytulnego biura i sztywnego krzesła.

Jednak jeżeli pracownik przygotuje się do takiego trybu pracy, rzeczywiście będzie mógł skorzystać z wielu udogodnień. Należy do nich na pewno to, że odpowiednio organizując swój czas, można wykonać pewne obowiązki wcześniej.

Jak znaleźć pracę zdalną?

Aby znaleźć pracę zdalną, potrzebne będą przede wszystkim dobre chęci. Warto również zwrócić uwagę na zarobki. Godne polecenia są przede wszystkim zawody informatyczne. Specjaliści z tej dziedziny cieszą się dobrymi zarobkami. Podobnie graficy, za ich pracę niektóre firmy są skłonne zapłacić naprawdę dobre pieniądze.

Warto pamiętać, że pracodawca zawsze będzie płacił więcej za konkretny zestaw umiejętności, dlatego należy inwestować w kursy i szkolenia. Jest tak, na przykład w sytuacji, gdy ktoś chce pracować w mediach. Specjaliści od PR, copywriterzy, specjaliści SEO/SEM, jeżeli stale poszerzają swoją wiedzę, mogą cieszyć się również dobrymi zarobkami. Między innymi w te zawody warto celować, jeżeli chce się znaleźć pracę zdalną.

Innym sposobem na pracę w domu jest przełożenie swojego hobby na główne źródło dochodów. Założenie własnej firmy, w której sami będziemy ustalać harmonogram dnia, warunki pracy i strategię działania, to dobra opcja dla zorganizowanych osób. Pisanie tekstów, rękodzieło, projektowanie grafik czy filmów wideo, wykonywanie tłumaczeń lub założenie własnego sklepu internetowego – to tylko niektóre propozycje dla freelancerów.

Internet na firmę – pomoc w pracy

W przypadku założenia własnej działalności i pracy zdalnej na pewno będzie potrzebne dobre łącze. Internet na firmę to sposób na to, aby upłynnić wykonywanie poszczególnych obowiązków. Dodatkowo dobry pakiet, który obejmuje Internet na firmę, będzie także wyposażony w program ochrony danych.

Jeżeli prowadzi się firmę, której pracownicy wykonują swoje zadania zdalnie, jednak łącze internetowe niezbędne jest także w siedzibie przedsiębiorstwa (np. do obsługi wewnętrznych systemów informatycznych czy sieci VPN), to warto zastanowić się nad opcją taką jak Internet do biura. Internet do biura jest oferowany przez popularnych dostawców usług, jak na przykład T-Mobile i INEA.

Internet do biura – jaką ofertę wybrać?

W przypadku T-Mobile jest to łącze o prędkości 900 Mb/s. Jeśli chodzi natomiast o INEA, jest to Internet do biura o prędkości 300, 600 lub 1000 Mb/s, w zależności od potrzeb. Co więcej, wybierając ofertę INEA, można skorzystać z ochrony ANTY-DDoS, która zapewnia bezpieczeństwo przed atakami hakerskimi.